Oknosfera

PERGOLE CHWASZCZYNO

Firma OKNOSFERA, znana z wieloletniego doświadczenia w branży stolarki okiennej i drzwiowej, odpowiada na potrzeby klientów, wprowadzając do swojej oferty markizy i pergole z Chwaszczyna – innowacyjną propozycję aranżacji przestrzeni na świeżym powietrzu.

Pergole to konstrukcje, których głównym zadaniem jest ochrona przestrzeni przed słońcem, wiatrem czy deszczem. Ich rola nie kończy się jednak na aspekcie praktycznym – pergole dodają też elegancji i wyjątkowego charakteru każdemu ogrodowi czy tarasowi. Dzięki swojej różnorodności pod względem materiałów i konstrukcji, są w stanie zaspokoić najbardziej wysublimowane gusta architektoniczne. Firma OKNOSFERA zdaje sobie sprawę, że każdy klient ma swoje unikalne potrzeby i oczekiwania. Dlatego oferuje możliwość dopasowania pergoli do indywidualnych wymagań i preferencji – zarówno pod kątem wielkości, jak i kolorystyki czy dodatkowych funkcji.

Skorzystanie z usług firmy OKNOSFERA to gwarancja profesjonalnego montażu oraz serwisu pergoli. Wszystkie elementy są precyzyjnie dopasowywane do konkretnej przestrzeni, a montażysta dopełnia swojej pracy z należytą starannością, dbając o każdy szczegół. W przypadku ewentualnych potrzeb serwisowych, OKNOSFERA oferuje wsparcie w postaci doświadczonych specjalistów, którzy rzetelnie rozwiązują wszelkie problemy techniczne.

Stawiając na pergole od firmy OKNOSFERA z Chwaszczyna, inwestujemy w komfort i elegancję naszych przestrzeni na świeżym powietrzu. Bogactwo dostępnych modeli oraz możliwość ich personalizacji sprawiają, że pergola staje się nie tylko funkcjonalnym, ale również estetycznym elementem naszego ogrodu czy tarasu.

 

PERGOLA SELT SB500

Pergola Selt SB500 pozwala zarówno na tworzenie wolnostojących jednomodułowych konstrukcji, jak i rozbudowanych wielomodułowych osłon.  Znajdują one zastosowanie nie tylko w obiektach komercyjnych, ale także w domach jednorodzinnych. Konstrukcja wykonana jest z ekstrudowanego aluminium i  elementów ze stali, a zadaszenie zbudowane jest z ruchomych piór o zmiennym kącie nachylenia. Wysięg modułu stanowi wielokrotność podziałki piór (25 cm). Pióra ograniczają dostęp światła słonecznego, a ich obrót jest uruchamiany za pomocą zdalnego sterowania. W pozycji zamkniętej pióra tworzą wodoszczelny dach (przy opadach powierzchniowych), chroniąc taras przed deszczem. Odprowadzenie wody następuje poprzez system zintegrowanych rynien bocznych i odpływów estetycznie ukrytych wewnątrz konstrukcji.

System  SB500 daje możliwość wykonania konstrukcji o szerokości modułu do 5 m oraz rozbudowania ich o dodatkowe osłony boczne z wykorzystaniem systemu Slide oraz ZIIIP.

Model ten standardowo występuje w trzech starannie dobranych kolorach: białym, grafitowym i antracytowym, które zapewniają zastosowanie w większości zewnętrznych aranżacji. Istnieje również możliwość zamówienia pergoli w innym wybranym kolorze z palety RAL (opcja za dopłatą).

Pergole wymiary i kolorystyka

Napęd oraz akcesoria

Dobierając do wybranej pergoli odpowiednie sterowanie IO lub RTS oraz funkcjonalne akcesoria można zwiększyć komfort korzystania oraz spektrum zastosowań tego zadaszenia. Do najpopularniejszych dodatkowych opcji należą czujniki wiatru i słońca, oświetlenie LED, promienniki ciepła oraz nowoczesne systemy sterowania.

Opcje montażu

Pergola Wolnostojąca

Pergole Selt mogą stanowić w pełni niezależną wolnostojącą konstrukcję, dopasowaną do wielkości tarasu, basenu lub innej przestrzeni wymagającej odpowiedniej ochrony przed słońcem. Tworzą dodatkowe strefy wypoczynku, które oprócz zacienienia oferują także ochronę przed deszczem.

pergola wolnostojąca

Pergola Przyścienna

W zabudowie przyściennej pergola staje się naturalnym przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej i sprawdzi się nie tylko jako osłona tarasu, ale równocześnie pozwoli zacienić wnętrze budynku.

pergola-przyscienna

Właściwości systemu

 • Liczy się każdy milimetr

Wszystkie pergole Selt wykonywane są na konkretny wymiar realizacji, co gwarantuje perfekcyjne dopasowanie do miejsca przeznaczenia.
Konstrukcje i ich elementy powstają na najnowocześniejszej linii produkcyjnej w Polsce. Dzięki niezwykle precyzyjnej obróbce, daje to gwarancję najwyższej jakości i estetyki wykończenia.

 • Wytrzymała konstrukcja, wzmocnione łączenia
  Dzięki specjalnym wzmocnieniom łączeń, cała konstrukcja pergoli zyskuje na stabilności i odporności na silny wiatr. Wewnętrzne wzmocnienia konstrukcji nośnej, podobnie jak zewnętrzne elementy pergoli, są wykonane z ekstrudowanego aluminium. Gwarantuje to trwałość i niezawodność tego typu rozwiązania nawet przy większych zabudowach.
 • Optymalne podparcie
  W przypadku montażu konstrukcji wielomodułowych, w miejscu łączenia występuje jeden słup i jedna belka, co znacząco wpływa na estetykę i funkcjonalność rozwiązania, jednocześnie zapewniając należytą stabilność.
 • Aż 35 metrów2 komfortu
  Mocna konstrukcja pozwala na wykonanie pojedynczej pergoli o powierzchni nawet do 35 metrów kwadratowych.
 • Funkcjonalność Systemu Sunbreaker
  Dach pergoli wykonany jest z ruchomych aluminiowych piór, które pozwalają na indywidualne dopasowanie stopnia zacienienia, w zależności od warunków zewnętrznych i preferencji użytkowników. Ruch piór sterowany jest zdalnie, co gwarantuje maksymalny komfort obsługi. Pióra ustawione w pozycji zamkniętej stanowią dodatkowo zabezpieczenie przed deszczem. Przy zastosowaniu silnika ELERO Picolo XL kąt obrotu wynosi 90°, a w przypadku silnika 24 DC kąt obrotu to 120°.
 • Opady deszczu pod kontrolą
  Pergola Selt SB500 posiada system odprowadzania wody deszczowej znajdujący się w konstrukcji nośnej.
 • Nowoczesny design
  Prosta forma pergoli Selt znakomicie podkreśli nowoczesną architekturę budynków, a jednocześnie harmonijnie dopasuje się do otoczenia.
 • Dopasuj funkcję do potrzeb
  Pergole Selt, w zależności od potrzeb, można uzupełnić o dodatkowe opcje wyposażenia. Jeśli chcesz osłonić swoją strefę wypoczynku przed wiatrem lub potrzebujesz więcej prywatności, możesz rozbudować pergolę o osłony boczne typu Sceen ZiiiP lub sunbeaker 210.
właściwości Pergoli