Oknosfera

OGRODY ZIMOWE PUCK

Ogród zimowy to wnętrze szczególne. Duże przeszklenia, a więc i maksymalne doświetlenie wnętrza, pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. Ogród zimowy z Pucka może być przeszklonym salonem, domowym ogrodem lub słoneczną jadalnią. Prawidłowo zaplanowany i wybudowany, pełni rolę pomieszczenia gromadzącego ciepło dla całego domu, przyczyniając się jednocześnie do obniżenia rachunków za energię. Ogród zimowy powiększa także użytkową powierzchnię domu.

Firma OKNOSFERA stosuje najnowsze technologie oraz wysokiej jakości materiały. W ofercie znajdują się zarówno konstrukcje aluminiowe, jak i drewniane. Zastosowanie odpowiednich profili oraz izolacji termicznej sprawia, że ogrody zimowe są nie tylko estetyczne, ale także energooszczędne.

W przypadku przeszkleń, firma stosuje różnego rodzaju szyby – od zespolonych szyb dwukomorowych lub trzykomorowych, aż po specjalistyczne szyby antywłamaniowe czy dźwiękoszczelne. Wszystko to po to, aby stworzyć wnętrze dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Ogrody zimowe projektowane przez firmę OKNOSFERA cechują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także funkcjonalnością i estetyką. Indywidualne podejście do projektowania sprawia, że każdy ogród zimowy jest unikalny i niepowtarzalny.

Decydując się na współpracę z firmą OKNOSFERA, można mieć pewność, że zbudowany ogród zimowy będzie bezpieczny i solidny. Firma udziela gwarancji na swoje usługi oraz montaż, a także dba o terminowe wykonanie zlecenia. W przypadku ewentualnych problemów czy wątpliwości, fachowcy firmy służą pomocą i doradztwem.

Firma OKNOSFERA z Pucka to specjaliści od ogrodów zimowych, dla których priorytetem jest zadowolenie klienta oraz budowanie przestrzeni funkcjonalnych i estetycznych. Dzięki ich profesjonalizmowi, doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do projektów, ogród zimowy stanie się nie tylko doskonałym miejscem do relaksu i spędzania czasu, ale także oszczędnym źródłem ciepła dla całego domu.

Ogrody zimowe całoroczne – idealne rozwiązanie dla fanów natury

Jeśli marzy Ci się oglądanie zmieniającej się wraz z porami roku otaczającej Cię natury – zobacz, jakie schematy ogrodu zimowego jesteśmy w stanie zaoferować. Wybierz schemat, który odpowiada Ci pod względem konstrukcji, rozmiarów, dobierz oszklenie i dodatki, które stworzą spójną całość. Postaw na nowoczesne rozwiązania, które dopasują się stylizacją do reszty pomieszczeń.

Ogrody zimowe aluminiowe są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych konstrukcji – nie tylko ze względu na lekkość konstrukcji, ale także na niemal nieograniczone możliwości tworzeni bryły takiego ogrodu. Dlaczego warto wybrać ogród zimowy z naszej oferty? Oferujemy:

  • indywidualnie opracowany szkielet, konstrukcja ogrodu, wykonana z aluminium odpornego na niekorzystne czynniki atmosferyczne

  • kompleksowe doradztwo w zakresie projektowania i montażu ogrodów zimowych

  • wentylacja zapewniająca komfort użytkowania ogrodu zimowego przez cały rok

  • zastosowanie okien uchylnych, sterowanych mechanicznie bądź elektrycznie.

Ciepły ogród zimowy – zadbaj o energooszczędny dom

Wiele osób obawia się, że duże przeszklenia negatywnie wpływają na izolację cieplną budynku. Tymczasem warto wiedzieć, że taka zabudowa tarasu może stać się doskonałym elementem dbającym o ciepło wewnątrz domu. Ważne jest, aby tworząc ogród zimowy, wybrać sprawdzoną stolarkę okienną i drzwiową, stworzoną z materiałów wysokiej jakości. Tylko solidna konstrukcja, szczelne przeszklenia pozytywnie wpłyną na zniwelowanie ilości zużytej energii. Taki ogród zimowy ma utworzyć termiczny bufor, który uchroni wnętrze budynku przed chłodem.

Wiele osób nie chce ogrzewać swojego przeszklonego tarasu. Dzisiejsze zmiany klimatu tak naprawdę pozwalają na komfortowe przebywanie na tarasie niemal cały rok. Takie „zimne” ogrody zimowe mogą czerpać ciepło z pozostałych pomieszczeń domu, jednocześnie dbając o to, by do wnętrza budynku nie docierał chłód i hałas z zewnątrz. W ten sposób, nawet w chłodnym miesiącach ogrody zimowe zapewnią nam odpowiednią temperaturę wewnątrz.

Jak już powiedzieliśmy, ogrody zimowe najczęściej służą nam cały rok, więc należy zadbać o to, by o każdej porze roku czuć się w nim komfortowo. Co więcej, obiekty przeszklone, w tym te z ukośnym przeszklonym dachem, powinny cechować się elastyczną termoizolacyjnością, która dopasuje się do warunków pogodowych. Latem zniweluje wysokie temperatury panujące w ogrodzie zimowym, a podczas mrozów sprawi, że tarasy zimowe wciąż będą swym ciepłem zachęcały do przebywania w niej i podziwiania widoków za oknem.

Aby w pełni zadbać o komfort w ogrodzie zimowym, warto również zastosować dodatkowe rozwiązania, zwiększające energooszczędność budynku. M.in. ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy nie tylko zależy nam na pełni funkcji użytkowych, ale także na tym, by nasz ogród zimowy był pozbawiony często trudnej do ukrycia instalacji grzewczej.

Piękny ogród zimowy staje się nietuzinkową dekoracją budynku

Jak już wspomnieliśmy, aby w pełni poczuć atmosferę ogrodu zimowego, należy zadbać nie tylko o jego funkcjonalność, ale również starannie zaplanować wewnętrzną aranżację takiego przeszklonego tarasu.

Na początek musimy ustalić, jaką funkcję ma pełnić nasz ogród zimowy.

Jeśli chcemy, aby stał się strefą relaksu i spotkań z bliskimi, zadbajmy o jego przytulną atmosferę. Doskonale dopasowany stół i krzesła do koloru stolarki okiennej, wygodne sofy i fotele w towarzystwie poduszek, mogą w prosty sposób zamienić nieco chłodne przeszklenia w pomieszczenie pełne uroku i przytulności.

Z kolei, jeśli w ogrodzie zimowym chcemy stworzyć domowe biuro, tu zdecydowanie w nowoczesnych wnętrzach polecamy styl minimalistyczny czy industrialny, który pozwoli nam poprzez oszczędną formę nie tylko pracować bez zbędnych odciągaczy uwagi, ale także zaakcentuje sam ogród wraz z jego pięknymi roślinami.

Ogród zimowy to doskonałe miejsce na domową oranżerię

Pamiętajmy także, że taka zabudowa tarasu to doskonałe warunki, by stworzyć domowy kącik natury, wewnętrzny ogród. Taras, który ma m.in. pełnić funkcję oranżerii, możemy często spotkać w domach miłośników roślin, którzy chcą cieszyć się ich pięknem cały rok, bez względu na panującą za oknem aurę.

Które rośliny z powodzeniem uzupełnią ogrody zimowe?

Przede wszystkim dopasujmy je do tego, czy nasz przeszklony taras jest ogrzewany, czy też nie. Jeśli na co dzień, nawet zimą, panuje tam ciepło, z powodzeniem możemy nawet zastosować rośliny egzotyczne, dedykowane tropikalnym oranżeriom. Jeśli jednak wybraliśmy przeszklony taras bez instalacji grzewczej, wybierzmy rośliny, które lubią chłodniejszy klimat.

Taka oranżeria może również zadbać o stan naszych roślin tarasowych. Wiele gatunków kwiatów wymaga tego, aby jesienią wykopać je z gruntu i przenieść do cieplejszego pomieszczenia. Takie uzupełnienie roślin domowych z pewnością stanie się interesującym akcentem roślinnym w całorocznej stylizacji naszego ogrodu zimowego. Wczesną wiosną znów możemy umieścić rośliny w naszym ogrodzie, uwalniając ogród zimowy i jednocześnie odmieniając nasz przydomowy ogród.

Co jeszcze wpływa na to, że ogrody zimowe zaskakują nie tylko domowników, ale również gości? Warto oprócz mebli czy roślinnych dodatków zadbać o odpowiednie oświetlenie w ogrodzie zimowym.

Ogrody zimowe powinny być dobrze oświetlone

Duże przeszklenia i specyficzna zabudowa tarasu zimowego to doskonała przestrzeń, która igra ze światłem. Od doboru odpowiednich lamp uzależnione jest to, jaką atmosferę stworzymy wewnątrz. Dzięki atrakcyjnemu oświetleniu podkreślimy także to, jaki charakter ma nasz ogród zimowy.

Ciepłe światło w otoczeniu przytulnych retro lamp, np. z wzorzystym abażurem sprawią, że ogród zimowy stanie się miejscem wspomnień, ale i pełnym domowego ducha. Z kolei duże i metalowe lampy o nowoczesnym designie podkreślą nowoczesny charakter tarasu lub wpiszą się w stylistykę industrialną.

Pamiętajmy jednak, że w takim entourage’u jak ogród zimowy, należy odpowiednio umiejscowić oświetlenie, by nie odbijało się ono zbyt intensywnie w szybach. Co więcej, m.in. specyficzna konstrukcja dachu wymusza na nas dopasowanie oświetlenia pod kątem wielkości czy wagi. Ciężkie i zbyt duże żyrandole lub listwy oświetleniowe nie zawsze sprawdzą się w przeszklonych dachach. Najlepiej zapytaj naszych ekspertów, którzy podczas wyboru odpowiedniej konstrukcji, doradzą Ci, jakie oświetlenie może z powodzeniem uzupełnić Twój ogród zimowy.

Pamiętajmy, że cała aranżacja nie powinna zdominować przeszkleń. Ogród zimowy to przede wszystkim miejsce na granicy dwóch światów – tego domowego i tego zewnętrznego. Jako swoisty łącznik daje nam wielkie możliwości podziwiania natury w komfortowych warunkach, o dowolnej porze roku, bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Jednak, aby w pełni cieszyć się z jego funkcjonalności, powinniśmy zadbać o harmonijne wnętrze, które połączy obie przestrzenie w jednym miejscu.

Jak widzimy, zimowy ogród to szerokie możliwości aranżacyjne, dopasowujące się do architektury domu.

Wyposażenie

Konstrukcja

Indywidualnie opracowany szkielet – konstrukcja ogrodu, wykonana z aluminium firmy TS Aluminium, która jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne

System

Możliwość doboru elementów bocznych, montowanych między słupami, w dowolnym systemie, zarówno z PVC jak i aluminium

Wentylacja

Zapewniająca komfort użytkowania ogrodu przez cały rok:
– zastosowanie okien uchylnych, sterowanych mechanicznie bądź elektrycznie
– zastosowanie turbiny wentylacyjnej o wielostopniowej regulacji przepływu
– możliwość montażu nawiewników higrosterowanych

Szyba

Zespolona (jedno- lub dwukomorowa) o zwiększonych właściwościach termoizolacyjnych, bez uciążliwego ciemnego odblasku i „efektu brudnych firanek”. Możliwość zastosowania dużej liczby kombinacji szkła: bezpiecznego, antywłamaniowego, ornamentowego, hartowanego i wielu innych.

W dachu ogrodu zimowego montowane jest szkło zespolone, w którym szyba zewnętrzna jest szybą hartowaną o grubości 6 mm, a szyba wewnętrzna szybą laminowaną o budowie 44,2, o dobranych do indywidualnych potrzeb klienta współczynnikach przenikania ciepła, energii słonecznej i światła.

Do wyboru

18 podstawowych typów konstrukcji ogrodów zimowych

Specyfikacja:

Wymiary

Wysokość, krokwi dachowych 75 – 115 mm; U = 1,4 – 2,5 W / m2K

System

3-komorowy z możliwością, łączenia ze wszystkimi znajdującymi się na rynku systemami okiennymi i drzwiowymi z PVC, aluminium i drewna

Wentylacja

Grawitacyjna – wymiana powierza dzięki zastosowaniu okien dachowych, że specjalnym mechanizmem uchyłu

Wymuszona – zastosowaniem elektrycznych wentylatorów dachowych oraz elektrycznych listew wentylacyjnych ściennych

Montaż

Łatwy montaż i użytkowanie, szeroki zakres stosowania

Rynna

Statyczna z nośnością do 5m pomiędzy słupami

Elementy nośne

Krokwie do 6 m głębokości bez podparcia

Zadaszenie

Pochylenie dachu do 45°