Oknosfera

Marzysz o ciepłym, cichym i bezpiecznym domu? Rolety zewnętrzne spełnią te oczekiwania. Ponadto, ich najnowsze wersje, występujące w szerokiej gamie kolorów, odmienią wygląd domu, nadając mu indywidualnego charakteru. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące wyboru odpowiednich rolet zewnętrznych.

Jak zapewnić bezpieczeństwo dzięki roletom zewnętrznym?

Rolety zewnętrzne są bardzo popularnym i praktycznym elementem wykończenia domu. Najczęściej stosujemy je w celu dodatkowej ochrony domu przed złodziejem oraz zabezpieczenia przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Już sama standardowa roleta stanowi barierę dla potencjalnego złodzieja oraz zniechęca go do podjęcia próby włamania. Warto także pamiętać, że rolety stanowią skuteczne antidotum na ciekawskich sąsiadów czy przechodniów.

Kolejną ważną funkcją rolet jest ochrona przed hałasem. Dobrze dobrane rolety skutecznie wytłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się zwłaszcza w budynkach usytuowanych bezpośrednio przy ruchliwej ulicy, czy w sąsiedztwie torów kolejowych.  Popularnym zastosowaniem rolet jest także ochrona domu przed nadmiernym ogrzewaniem się latem i wychładzaniem w zimie. Dzięki odpowiednio dobranym roletom możemy ograniczyć straty ciepła stolarki okiennej nawet do 30% oraz wytłumić dźwięki nawet o 10 dB.

Jak dobrać kolorystykę rolet zewnętrznych?

Najnowsze wersje występują w szerokiej palecie kolorów pancerza. Dzięki temu można skomponować je według własnego gustu oraz idealnie dopasować do barwy elewacji budynku. W ten prosty sposób możemy także dokonać metamorfozy domu, nadając mu indywidualnego charakteru. W ofercie OKNOPLAST kolory pancerza rolet zostały dobrane w taki sposób, by harmonijnie komponować się barwami okien. Wśród nich znajdziemy między innymi takie odcienie, jak orzech, złoty dąb, mahoń, kość słoniowa, antracyt czy srebrno–szary.

Nowoczesne rolety są nie tylko praktyczne, ale także komfortowe w użytkowaniu. Można je bowiem wyposażyć w inteligentne systemy sterowania. Umożliwiają one na przykład uruchomienie rolety za pomocą pilota z dowolnego punktu pomieszczenia, czasowe odsłanianie i zasłanianie okien czy dostosowanie ruchu rolet do temperatury na zewnątrz.