Oknosfera

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dbać o pergole ogrodowe, aby służyły przez długi czas? Pergole to nie tylko dekoracyjny, ale przede wszystkim praktyczny element ogrodu. Trudno bowiem wyobrazić sobie przestrzeń wypoczynkową bez odpowiedniego zabezpieczenia przed słońcem czy mocnym wiatrem. Warto zatem zadbać o odpowiednie utrzymanie pergoli, aby cieszyć się nią przez wiele lat. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące pielęgnacji pergoli ogrodowych i tarasowych.

Jak prawidłowo dbać o pergolę?

Aluminium jest obecnie jednym z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w budowie pergoli tarasowych i ogrodowych. Swoją popularność materiał ten zawdzięcza nie tylko lekkości, ale też wyjątkowej wytrzymałości. Trwałość konstrukcji w dużej mierze zależy jednak od jakości zastosowanych materiałów, staranności wykonania oraz odpowiedniego zabezpieczenia konstrukcji jeszcze na etapie produkcji. Wysokiej jakości pergole w Pucku, wykonane z najwyższej klasy materiałów, z dbałością o każdy najmniejszy detal, a także z uwzględnieniem potrzeb i wymagań klienta, znajdziesz w ofercie naszej firmy, OKNOSFERA.

Na trwałość i wytrzymałość pergoli – zarówno wolnostojącej, jak i przyściennej, wpływa nie tylko materiał czy staranność wykonania, ale w dużej mierze także prawidłowy montaż. Zlecając budowę pergoli naszej firmie masz pewność, że zarówno sam produkt, jak i jego montaż, będzie wykonany z należytą dokładnością, co przedłoży się na komfort i bezpieczeństwo użytkowania pergoli w przyszłości.

Jak zabezpieczyć pergolę przed działaniem czynników atmosferycznych?

Poszukując pergoli na taras czy do ogrodu, warto zwrócić uwagę na modele o podwyższonej wytrzymałości, które nie będą wymagać specjalnych zabiegów ochronnych czy pielęgnacyjnych. W oferowanych przez nas pergolach Selt zastosowaliśmy wzmocnione łączenia, które stabilizują konstrukcję, podnosząc jej odporność na mocny wiatr. Nasze pergole posiadają ponadto system odprowadzania wody deszczowej, zaś zastosowanie dodatkowych elementów, takich jak np. osłony boczne, skutecznie ochroni strefę wypoczynku przed wiatrem.